İmzalar atıldı: FC Barcelona’nın meşhur stadı Nou Camp’ın yenileme işi Limak’a emanet

kariyerkeyfi

Sözleşmeye nazaran yenileme çalışmaları liglerin bitmesinin akabinde Haziran ayında başlayarak 3 yıl içinde tamamlanacak. FC Barcelona idaresi, yenileme çalışmaları için Limak’ın seçildiğini 9 Ocak 2023 tarihinde açıklamıştı.

Barselona kentinin ikonik yapılarından birisi olan Spotify Camp Nou’nun yenileme çalışmaları devam ederken futbol grubu 1 yıl müddetle maçlarını öbür bir alanda oynayacak.

Sözleşmeye FC Barcelona ismine Kulüp Lideri Joan Laporta imza koyarken, Limak ismine imzayı Nihat Özdemir attı.

Barselona’da gerçekleştirilen imza merasiminde konuşan Limak Holding Onursal Lideri Nihat Özdemir, bu projenin bir stadyumu yenilemekten çok daha öte bir sorumluluk manasına geldiğine dikkat çekerek, “Spotify Camp Nou ve Barselona adeta birbiriyle özdeşleşmiş iki kavram. Yalnızca Kulüp için değil, Barselona kenti ve Kulübün taraftarları için de büyük mana taşıyan bu yapının yenilenmesi işini, şiddetli bir rekabet içinde geçen teklif sürecinin akabinde üstlenmiş olduk. Bu proje Limak açısından ufkumuzu ve vizyonumuzu ne kadar geniş tutabildiğimizi gösterirken, hepimizi haklı olarak gururlandırıyor ve heyecanlandırıyor” dedi.

İleride tüm Barselonalıların sahip olmaktan gurur duyacağı bir tesisi ortaya çıkarmaya kararlı olduklarını kelamlarına ekleyen Özdemir, Spotify Camp Nou’nun yenilenmesi projesi ile Limak olarak dünya çapında çok değerli bir projeyi daha hayata geçireceklerini tabir etti.

İmza merasiminde konuşan FC Barcelona Kulübü Lideri Joan Laporta ise, “1992 Yaz Olimpiyat Oyunlarından sonra Katalonya’da bir spor tesisi için yapılan en değerli dönüşüm ve modernizasyon projesi olacak olan yeni stadyum, Espai Barça’nın mücevher taşı olacak. Ayrıyeten Yeni Spotify Camp Nou, Barselona taraftarına, torunlarımıza bırakacağımız mirasımız olacak. Hiç elbet bu süreç hem Kulüp, hem de Limak’a büyük bir profesyonel sorumluluk yüklüyor. Barselona Futbol Kulübü’nün 125’inci kuruluş yıldönümüne denk gelen Kasım 2024 tarihine kadar bu süreci muvaffakiyetle tamamlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

İmza merasimine Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar ve Barselona Başkonsolosu Selen Evcit de katıldı.

KAPASİTE 105 BİN BİREYE ÇIKACAK

Stadyumun yenilenmesi ile birlikte seyirci kapasitesi 105 bine çıkacak. Kısmen kapanacak olan stadın çatısına ise güneş panelleri yerleştirilecek. Çok daha çağdaş bir görünüp kazanacak olan Spotify Camp Nou dünya futbolunda bir çekim merkezi olmaya devam edecek.

Dünya genelinde 12 ülkede faaliyet yürüten Limak Şirketler Kümesi bu proje ile birlikte faaliyette bulunduğu ülkelere bir yenisini daha ekliyor.

Geçtiğimiz yıl Limak İnşaat, ENR “Dünyanın En Büyük 250 Memleketler arası Müteahhidi” sıralamasında bir evvelki yıla nazaran 6 sıra yükselerek, 50’inci sırada yer almıştı.

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - Acil elektrikçi - Gebze Avukat - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın!