Bill Gates, yapay et konusunda ümitli: Er geç tüketiciler için çok güzel bir seçenek olacak

kariyerkeyfi

Bill Gates, mevcut et pazarındaki hissesi küçük de olsa geçersiz et eserlerinin er ya da geç tüketiciler için ‘çok iyi’ bir seçenek olacağından ümitli olduğunu lisana getirdi.

CNBC’nin aktardığına nazaran Gates, Reddit’te katıldığı bir forumda iklim kriziyle gayrete ait gelen bir soru üzerine, geçersiz et tüketimiyle ilgili “Bugün hisseleri az da olsa eninde sonunda bu eserlerin çok güzel olacağını düşünüyorum” dedi.

Gates, hayvan eti tüketimini azaltmak için hamburger eti, tavuk nugget üzere eserlere alternatif olarak bitki bazlı besin seçenekleri olan ve yatırımcısı olduğu Beyond Meat, Impossible Foods ve hayvan hücrelerini kullanarak laboratuvar ortamında et yetiştiren besin teknolojisi şirketi Upside Foods üzere inovasyonların kıymetli olduğunu lisana getirdi.

Vejeteryanlık yahut veganlık üzere et tüketiminden kaçınan klâsik yaklaşımları da ‘harika’ olarak nitelendiren Gates, birçok insanın eti yeme alışkanlarından çıkarmak istemeyeceğini ekledi.

“Çoğu insanın bunu yapacağını düşünmüyorum” diyen Gates, et tüketimini azaltmak için alternatif et eserlerinin gerekli olduğunu belirtti.

Gates, “İklim konusunda kilit nokta, emisyonun olduğu her yerde (uçak, beton, et vb.) pak eserleri kirli eserler kadar ucuz hale getirmektir. Dünyadaki tüm ülkelerden değişmesini istenilmemizin tek yolu bu. Yoksa çok değerliye olursa başaramayacağız” dedi.

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - Acil elektrikçi - Gebze Avukat - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın!