Koç Holding ve Microsoft Türkiye güçlerini birleştiriyor

kariyerkeyfi

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Koç Holding, Türkiye’nin bilişim alanında global rekabet gücüne katkı sağlamak maksadıyla Microsoft Türkiye ile Ctrl+ Future programını hayata geçiriyor.

Programa katılan mühendislik son sınıf öğrencileri ile yeni mezun mühendisler, Microsoft Türkiye’nin programa özel geliştirdiği online eğitimlerle yazılım geliştirme yahut bilgi analitiği alanlarında uzmanlaşarak proje tasarlama imkânına sahip olacak. Programı muvaffakiyet ile tamamlayan iştirakçiler, Koç Topluluğu şirketlerinde staj yapma fırsatı yakalayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding İnsan Kaynakları Yöneticisi Umut Günal, dijital teknolojilerin sunduğu imkanların yanı sıra, bu imkanların ortaya çıkardığı yeni marifet setlerini ve iş kollarını yakından takip ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“CEO’muz Levent Çakıroğlu’nun liderliğinde sürdürdüğümüz kültürel dönüşümümüzün en değerli boyutlarından biri olan çevik dönüşüm kapsamında, şirketlerimizi ve organizasyonlarımızı geleceğin iş yapış formlarına ve idare anlayışına bugünden hazırlıyor; çalışma arkadaşlarımızın yetkinliklerini artıracak gelişim programları sağlıyoruz. Bu programların yanı sıra, paydaşlarımızla birlikte hayata geçirdiğimiz projelerle, geleceğimiz olan gençlere çağın ihtiyaçlarına uygun bir biçimde kendilerini geliştirme ve meslek seyahatlerinde muhtaçlık duydukları donanımları kazanma fırsatı sunuyoruz.

Bu kapsamda Microsoft Türkiye iş birliğinde başlattığımız Ctrl+ Future ile ülkemizin global rekabet gücünü artırmayı, bilgiye dayalı dijital ekonomiyi beslemeyi, genç yeteneklere yazılım geliştirme ve bilgi analitiği odaklı bir marifet seti kazandırmayı amaçlıyoruz.”

HEDEF, GENÇLERİN DONANIM VE DENEYİM KAZANMASI

Kurumların yazılım geliştirme ve data analitiği alanında kıymetli bir iş gücü gereksinimi bulunduğunu aktaran Günal, “Ctrl+ Future programı ile kurumların muhtaçlık duydukları bu alanlarda gençlerimizin donanım ve deneyim kazanmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Ülkemizin bu alandaki rekabet gücünü artıracak projemiz sayesinde gerçek ve ehil yeteneklere yatırım yaparak, Topluluğumuzu ikinci yüz yılına hazırlayacak iş gücümüzü zenginleştirmek ve içerisinde bulunduğumuz dijital dönüşümü hızlandırmak da gayelerimiz ortasında yer alıyor. Sarsıntıdan kendisi ya da birinci derece yakınları etkilenen gençlerimiz, programa öncelikli katılabilecek.” tabirlerini kullandı.

Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ise misyonları gereği teknolojinin her bireye ve her kuruma katkı sağlaması için çalıştıklarını, bu program ile yazılımcı yahut data analisti olmak isteyen gençleri ağır bir eğitimle istihdam edilecek düzeye taşıyarak, mesleklerine nitelikli bir başlangıç yapmalarına takviye olmayı hedeflediklerini bildirdi.

Dijitalleşen çalışma ortamı, teknoloji temelli iş modellerinin ve iş yapış biçiminin süratle gelişmesine ve çeşitlenmesine de taban hazırladığını belirten Kundakçı, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bu proje ile gençlerimize istihdam sağlayacak marifetler kazandırırken birebir vakitte global arenada teknoloji sayesinde rekabet edecek şirketlerin yazılımcı açığını da kapatmayı hedefliyoruz. Şubat ayında yaşadığımız sarsıntı felaketinden etkilenmiş gençlerimize öncelik vereceğimizi de hatırlatmak isterim.

Farklı projelerde iş birliği yapmaktan her vakit gurur duyduğumuz Koç Holding ile hayata geçirdiğimiz Ctrl+ Future programı, yazılımcı yahut bilgi analisti olmak isteyen gençler için büyük bir fırsat. Bu vesileyle gençlere seslenmiş olalım: Lütfen ayağınıza gelen hiçbir eğitim fırsatını kaçırmayın. Geleceğin teknoloji önderleri ortasında yer alabilmek için kendinizi dijital çağın sunduğu yetkinliklerle donatın.”

İSTİHDAM FIRSATI

Verilen bilgiye nazaran, mayıs ayında pilot uygulaması başlayan programa katılmak isteyen mühendislik son sınıf öğrencileri ve yeni mezun mühendisler, Kockariyerim.com adresi üzerinden Ctrl+ Future programına müracaat yapabiliyor.

Eğitim evresi yaklaşık 2 ay sürecek programda yazılım geliştirme alanını seçen iştirakçiler, ön yüz ve art yüz yazılım geliştirme ortasından tercihlerini yaptıktan sonra bulut teknolojilerinde yazılım geliştirme tahlilleri, programlama lisanları, web geliştirme teknikleri üzere uzmanlık eğitimleri alacak.

Veri analitiği alanını seçen iştirakçiler ise bulut teknolojilerinde bilgi analitiği ve tahlil programlarını öğrenerek bu alanda uzmanlaşacak. Programda başarılı olan gençler, eğitimlerine devam ederken 10’dan fazla kesimde faaliyet gösteren 100’den fazla Koç Topluluğu şirketinde staj yaparak deneyim kazanma bahtına sahip olacak.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - Acil elektrikçi - Gebze Avukat - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın!