Yapı Kredi’ye 580 milyon dolarlık toplumsal sendikasyon kredisi

kariyerkeyfi

Bankadan yapılan açıklamaya nazaran, Yapı Kredi’nin imzaladığı birinci toplumsal sendikasyon kredisi olan 580 milyon dolarlık süreç, sarsıntıdan etkilenen vilayetlerdeki müşterilerin dış ticaret süreçlerinde kullanılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün, sağladıkları sendikasyon kredisiyle ülke iktisadına ve Yapı Kredi’ye duyulan itimadı bir sefer daha teyit ettiklerini belirterek, “Hepimizi derinden etkileyen zelzelenin yaralarını sarmak için Yapı Kredi olarak birinci günden itibaren var gücümüzle çalışıyoruz. Bu güçlü devirde imza attığımız birinci toplumsal temalı sendikasyon kredimizle ülkemiz iktisadına 580 milyon dolar takviye sağlayacağız. Toplumsal sendikasyon olarak sağladığımız bu kaynak, sarsıntı felaketinden etkilenen vilayetlerdeki müşterilerimizin dış ticaret finansmanına yönlendirilecek. Böylelikle gücümüzü aldığımız ülkemiz iktisadına kıymet katmayı sürdüreceğiz.” sözlerini kullandı.

Yapı Kredi’nin, 201,5 milyon dolar ve 353,4 milyon avro olmak üzere iki başka döviz cinsinden sağladığı kredinin vadesi 367 gün, toplam maliyeti ise sırasıyla SOFR + yüzde 4,25 ve Euribor + yüzde 4,00 oldu.

Sendikasyon kredisinin ortak koordinatörlüğünü Abu Dhabi Commercial Bank ve Emirates NBD; sürdürülebilirlik koordinatörlüğünü Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation; aracılığını ise Abu Dhabi Commercial Bank üstlendi.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

Maltepe Eşya Depolama - Nevşehir asansörlü evden eve - puan hesaplama - Tiempo Madrid hoy - Maltepe Eşya Depolama - Erkek Takıları - League of Legends RP - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık servisi - hd film cehennemi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al