Güney Kıbrıs merkezli CSM, Türkiye’de ofis açtı

kariyerkeyfi

Coğrafik pozisyonu nedeniyle global lojistik şirketlerinin gözdesi olan Türkiye, dünyanın önde gelen deniz nakliyatı şirketlerinin de ilgi gösterdiği ülkelerden biri oldu.

Yusen’den Toll’a birçok denizcilik şirketinin satın alma yaptığı, şirket kurduğu, iştirake gittiği Türkiye’de 2018 yılında 800 olan gemi sayısı da bini aşmış durumda. Türkiye Deniz Ticaret Odası’na nazaran Türk ticaret filosu, 351’i ulusal sicile kayıtlı olmak üzere, her çeşitten 1.117 gemiden oluşmakta ve 6 milyon gros tonun üzerinde tartıya sahip.

Bu büyüklük Türkiye’yi yalnızca lojistik şirketlerinin değil, denizcilik firmalarına hizmet veren global oyuncuların da radarına sokuyor. Japonya’dan Avustralya’ya kadar birçok ülkedeki firmanın ilgilendiği Türk denizcilik kesimi Türkiye’nin siyasi olarak tanımadığı ülkeleri de cezp ediyor.

Bunlardan biri de Güney Kıbrıs merkezli Columbia Shipmanagement. Geçtiğimiz günlerde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne bağlı olan Limasol’u merkez haline getiren Columbia Shipmanagement (CSM), Türkiye ofisini açtı. CSM Türkiye ofisi resmi açılışına Columbia Group Lideri ve CEO’su Mark O’Neil katıldı.

Columbia Group Lideri ve CEO Mark O’Neil, açılışta yaptığı konuşmada “Türkiye pazarıyla gemilerinin idaresi, gemi inşası, Türkiye’de mavna ve açık deniz üniteleri inşası hakkında çalışacağız. Özel tekneler ve harika yat sanayisinin nasıl yönetileceği, işletileceği ve yatırım yapılacağı konusunda tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Türkiye’de kurvaziyer piyasasıyla da ilgileniyoruz” dedi.

Columbia Shipmanagement, 1978’de Heinrich Scheller tarafından Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ndeki liman kenti Limasol’da kuruldu. Merkezi tekrar burada olan şirket, denizcilik sanayisinde gemi idaresi ve denizcilik hizmetleri sağlayıcıları konusunda dünyanın en büyük firmalarından biri olarak biliniyor. Almanya’dan Çin’e, Yunanistan’dan Japonya’ya İtalya’dan Norveç’e kadar dünyanın farklı coğrafyalarında 20’den fazla ofisi ve temsilciliği bulunuyor.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

İstanbul Kiralık Depo - Miras Avukatı - message near me - massage service antalya - 2 el eşya alanlar - El dokuma halı alanlar - Doğum günü organizasyonu - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/