Çin uçağından ABD keşif uçağına Pasifik’te agresif hareket

kariyerkeyfi

INDO-PACOM’dan yapılan yazılı açıklamada, “26 Mayıs 2023 tarihinde, Çin Halk Cumhuriyeti’ne ilişkin bir J-16 savaş uçağı pilotu, ABD Hava Kuvvetleri’ne ilişkin bir RC-135 uçağına karşı keşif faaliyeti sırasında gereğinden fazla agresif bir hareket gerçekleştirdi. Çinli pilot, RC-135’in burnunun tam önünden uçarak, ABD uçağının kuyruk türbülansında kalmasına neden oldu.” denildi.

Açıklamada, ABD RC-135 uçağının, milletlerarası hukuka uygun olarak Güney Çin Denizi üzerinde memleketler arası hava alanında inançlı ve rutin operasyonlar yürüttüğü belirtildi.

ABD’nin, milletlerarası hukukun müsaade verdiği her yerde, inançlı ve sorumlu bir biçimde uçmaya, gemi yüzdürmeye ve harekat icra etmeye devam edeceği kaydedilen açıklamada, “ABD Hint-Pasifik Müşterek Kuvveti, milletlerarası hukuka nazaran tüm gemi ve uçakların güvenliği konusunda uygun biçimde memleketler arası hava alanında uçmaya devam edecektir. Hint-Pasifik bölgesindeki tüm ülkelerin memleketler arası hava alanını inançlı bir formda ve milletlerarası hukuka uygun olarak kullanmasını bekliyoruz.” denildi.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa bulaşık servisi - hd film cehennemi - piar ne demek - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al