Dünya’da neler oldu! Osman Saffet Arolat, Hakan Güldağ ve Rüşdü Bozkurt’un emekli maaşlarına neden haciz geldi?

kariyerkeyfi

Osman Saffet Arolat, Hakan Güldağ ve Rüştü Bozkurt, 2015-2016 yılları ortasında Dünya Üstün Veb Ofset A.Ş.’de Didem Demirkent’in önerisi ile şirketin idare heyeti üyeliklerini kabul etti.

Kelam konusu idare heyeti yalnızca bir defa toplandı. Arolat, Güldağ ve Bozkurt, iki yıla yakın müddet sonra idare şurasından ayrıldı.

Aradan 4 yılı aşkın mühlet geçti. Dünya Üstün Veb Ofset A.Ş.’nin, yani Didem Demirkent’in yıllardır ödemediği vergi borçları nedeniyle Arolat, Güldağ ve Bozkurt’un banka hesaplarına ve gayrimenkullerine bloke konuldu.

Arolat, Güldağ ve Bozkurt, Vergi Yönetimi’ne ve İstanbul Yönetim Mahkemesi’ne başvurdu, “Biz imza yetkisi olmayan idare konseyi üyeleri idik” bildiriminde bulundu. Vergi Yönetimi, sunulan evraklar ve tabirler üzerine 3 gazetecinin banka hesapları ve gayrimenkulleri üzerindeki blokajı kaldırdı.

EMEKLİ MAAŞLARINA VE GAYRİMENKULLERİNE ÖNLEM KONDU

Bir müddet sonra Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK), Arolat, Güldağ ve Bozkurt’un banka hesapları (emekli maaşları dahil) ve ve gayrimenkullerine önlem koydu.

3 gazeteci, SGK idaresine de, “Biz imza yetkisi olmayan idare konseyi üyeleri idik” diye anlatmaya çalıştı. SGK, “Bizim yasamıza nazaran imza yetkisi olsun, olmasın tüm idare heyeti üyelerinden alacaklarımızın tamamını tahsil etme yetkimiz var” cevabı verdi.

Böylelikle SGK, Osman Arolat, Hakan Güldağ ve Rüştü Bozkurt’un emekli maaşlarının 4’te birini her ay kesmeye başladı.

SGK’nın İstanbul’un farklı ilçelerindeki üniteleri, 3 gazetecinin banka hesaplarına transfer edilen her kuruşa el koyar oldu.

HAKAN GÜLDAĞ’IN DARÜŞŞAFAKA’YA BAĞIŞLADIĞI PARAYA DA EL KONDU

Hakan Güldağ’ın Darüşşaka’ya bağışlamak üzere bankada tuttuğu 300 bin lirasına el konuldu.

En son Rüştü Bozkurt’un eşi bankadan para çekmeye gittiğinde, Bozkurt’un 9 bin lirasına el konulduğu karşılığı alıp, ağlayarak konuta döndü.

RÜŞDÜ BOZKURT’UN ÖĞRETMENLİK MAAŞIYLA ALDIĞI ARSA DA İCRADAN SATILDI

Didem Demirkent, 3 yıllık mühlet sonrasında muahede sağlanamayınca kendisine dönen Dünya Gazetesi’nde “Vefa” başlıklı yazı yazdığı gün, Rüştü Bozkurt’un Bursa Orhangazi Örnekköy Mahallesi’ndeki 1300 metrekarelik yeri SGK Bursa Şubesi tarafından icra yoluyla 301 bin liraya (21 Kasım 2022’de) satıldı. Bozkurt, kelam konusu arsayı birinci öğretmenlik maaşlarından biriktirdiği parayla 1966 yılında satın almıştı.

HER BİRİNİN 33’ER MİLYON BORCU VAR

SGK’nın Osman Arolat, Hakan Güldağ ve Rüştü Bozkurt’a yönlendirdiği alacaklarının toplam meblağı şimdilik 33 milyon lira dolayında bulunuyor.

Yani, Arolat, Güldağ ve Bozkurt’tan 33’er milyon lirayı farklı ayrı tahsil etme uğraşına girmiş bulunuyor.

SGK alacakları, borçluların mirasçılarına da sirayet ediyor. Yani, Didem Demirkent kelam konusu SGK prim borçlarını ödemedikçe Arolat, Güldağ ve Bozkurt’un çocukları da tıpkı ezayı yaşamak zorunda kalacak.

You may also like

Leave a Comment

7dak - instagram takipçi satın al - top havuzu - Hisse Senetleri - Genc.net - Tiny House - sohbet - https://hayatasor.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - steroid satın al - medyum - kadıköy antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya