Emlak fiyatlarındaki köpük dağılıyor mu?

kariyerkeyfi

İstanbul Emlakçılar Odası Lideri Nizameddin Aşa konut fiyatlarındaki artışı kıymetlendirdi.

Bloomberg HT’de yayınlanan 60 dakika programına konuk olana Aşa, fiyatlarda düşüş olacağını belirterek, eski düzeylere inmesini beklememek gerektiğini lisana getirdi. Aşa, fiyatlarda köpük diye tabir edilen fazla kısmın düşmeye başladığını ve daha da düşeceğini söyledi.

“Henüz durulmuş bir piyasa şu an yok. Bir duraksama oldu” diyen Aşa, bunu öngördüklerini belirterek, “Şu an 5 milyonun altında mesken bulmak mümkün değil. Kiralıkta da 10 bin TL’den aşağıda yok. Fiyatlar düşmez diye bir şey yok, şu anda 3-4 milyona çıkan mesken tekrar 1 milyona iner mi beklentisi var, o düzeye tekrar inmez lakin bu bedelde de kalmaz. Yani bunun köpük dediğimiz kısmı fazladan oluşan bunun ismi fırsatçılık, arz-talep mi dersiniz bu gitmeye başladı bunu hissetmeye başladık. Ağustosta fiyatlar yüzde 10 düşecek demiştik düşmüştü, daha da düşer” diye konuştu.

Maliyetlerdeki artışa da dikkat çeken Aşa, arsa fiyatlarının çok yükseldiğini belirterek, “3-5 milyon verebilecek insan sayısı çok az. Toplumsal konut projelerinin prim yapması bu sebepten” dedi. Aşa, arsa maliyetinin beşe katlandığını da kelamlarına ekledi.

You may also like

Leave a Comment

7dak - instagram takipçi satın al - top havuzu - Hisse Senetleri - Genc.net - Tiny House - sohbet - https://hayatasor.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - steroid satın al - medyum - kadıköy antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya