Erdoğan, Babacan’a ‘Sen ticarete dönersin, ben vakıf işleriyle uğraşırım’ demiş

kariyerkeyfi

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, evvelki gün gazetecilerle bir ortaya geldi. Altılı Masa için, “Seçimi almamız yetmez, Türkiye’yi yeterli yönetmemiz, Türkiye’yi düzlüğe çıkarmamız gerekir. Türkiye’yi uygun yönetemezsek demokrasi kaybeder, daha sert otokrasi gelir” diyen Babacan, 2011 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 2011 yılında ortasında geçen bir konuşmayı da paylaştı.

Halk TV müellifi Mehmet Tezkan’ın aktardığına nazaran, Babacan, 2011 Genel Seçimleri’nde bir daha aday olmak istemediğini o periyot başbakan olan Erdoğan’a iletmiş, Erdoğan ise Babacan’ı bir periyot daha aday olması için ikna ederek, “AK Parti tüzüğüne nazaran üçüncü periyodu birlikte dolduruyoruz. Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım” sözlerini kullanmış.

‘EN BÜYÜK SORUN GÜÇ ZEHİRLENMESİ’

Tezkan yazısında hususla ilgili şunları belirtti:

“Babacan sonra işler değişti diyor; güç zehirlenmesi oldu… Biz demeyi bıraktı ben demeye başladı. İstişarenin yerini talimat aldı.

(Yazının sonunda bir parantez açayım. Kimse 2014 yılında başbakanlığı ve AKP genel başkanlığını bıraktı, kurala uydu demesin. Fiilen hiçbir gün, hiçbir saat, hiçbir dakika bırakmadı. Bu farklı ve kıymetli bir yazı konusu. Parantez kapandı)

Babacan’la birebir görüşteyim. Türkiye’nin en büyük sorunu güç zehirlenmesi…”

YAZININ TAMAMI

You may also like

Leave a Comment

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa bulaşık servisi - hd film cehennemi - piar ne demek - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al