Fırıncılar: Ekmek 10 lira olsun

kariyerkeyfi

Fırıncılar, İstanbul’da ekmek fiyatlarının maliyetinin altın kaldığını artırımın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Sözcü gazetesinden Taylan Büyükşahin’in haberine nazaran; seçim öncesinde tutulan ekmek artırımının önümüzdeki günlerde devreye alınması planlanıyor. Fırıncıların artırım oranı üzerine çalışmaya başladıklarını söyleyen Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar, 6 TL’ye satılan ekmeğe kesimin haziran ayının birinci haftasından itibaren artırım yapmak istediğini belirtti. Piyasada 1 TL başta olmak üzere bozuk para da bulunamadığını anlatan Kolivar, hem bu sıkıntıdan kurtulmak hem de ertelenen artırımı yapmak için ekmeğin fiyatının 10 TL olabileceğini kaydetti.

Temmuz ayında personel artırımlarının da maliyetleri artıracağını lisana getiren Kolivar, fırıncının artık daha fazla beklemek istemediğini kaydetti. 240 gram ekmeğin 6 TL’den satıldığını, 10 TL’ye satılacak ekmeğin de 260 gram olabileceğini aktaran Kolivar, İstanbul’daki fırınların kapasitesinin düştüğünü söz etti.

İstanbul’un 35 ilçesinde 240 gram ekmeğin 6 TL’den, 200 gram ekmeğin de 5 TL’den satıldığını belirten Kolivar, “Artık gramajda da bir standart olmalı. İlçeden ilçeye kesinlikle fiyat farkı getirmemiz gerekiyor. Zira her ilçenin kira ve öteki maliyetleri farklı. Hükümet sıfırdan başladı, biz de sıfırdan başlayalım. Maliyetleri düşürelim. Otomobilleri servisten kaldırmayı da düşünüyoruz. Mahalledeki bakkallara fırınlardan el otomobilleriyle götürürsek en az 30 bin TL tasarruf olur. Zincir marketler sanayi tipi ekmek satsın. Bu ekmekleri satmasın. Vatandaş değerli ekmek yemesin. Ucuz ekmek anca bu formda yedirilir” dedi.

Fırıncılar olarak maliyetleri düşürmek istediklerini vurgulayan Kolivar, ruhsatsız fırınların haksız rekabete neden olduğunu ve kayıtlı çalışan fırınların bundan olumsuz etkilendiğini kaydetti.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

İstanbul Kiralık Depo - Miras Avukatı - message near me - massage service antalya - 2 el eşya alanlar - El dokuma halı alanlar - Doğum günü organizasyonu - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/