Hakan Ateş’ten Bakan Nebati’ye ‘Ortodoks’ göndermesi

kariyerkeyfi

Denizbank Genel Müdürü Ateş, TL mevduat faizlerinin ticari kredi faizinin üzerinde olmasına dair “Evet, orada karşıt bir döngü var. Mudi kaçırmak istemiyoruz. Dolayısı ile kur muhafazalı mevduat yapmıyorsa, kote edilen faizlerin yüzde 25’lere kadar gittiğini duyuyoruz. Krediyi de yüzde 15 ile verince ziyan ediyorsunuz diyorsunuz. Kâr zararın ortağı” değerlendirmesini yaptı.

Bloomberg HT’ye konuşan Ateş, “Bir noktada şu anda istihdamı korumak, kuru muhakkak bir düzeyde tutup geçişkenlik tesiri nedeniyle enflasyonu daha da azdırmamak istiyoruz. Ortodoks, bilinen iktisat usulüne dönüşün gelmesini bekleyeceğiz” tabirlerini kullandı.

Ateş “Özkaynak getirisi bugün bütün kesimlerde bankaların üzerinde. Sürdürülebilir, öngörülebilir, düşük enflasyonla büyüme temel. Seçimden sonra yurt dışından büyük fonları çekebiliyor olmalıyız. Euro/Dolar paritesinin gerilemesiyle çok kaybettik” diye konuştu.

You may also like

Leave a Comment

7dak - instagram takipçi satın al - top havuzu - Hisse Senetleri - Genc.net - Tiny House - sohbet - https://hayatasor.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - steroid satın al - medyum - kadıköy antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya