InterContinental renovasyona girdi

kariyerkeyfi

İstanbul’un en ağır merkezlerinden birisi olan Taksim’de bulunan InterContinental’in Ocak ayı prestijiyle lobi katında ve dış cephede başlayan yenilenme sürecinin birinci etabı nisan ayında tamamlandı. 390 odaya sahip otelin tümü üç sene içerisinde kademeli olarak tamamlanmış olacak. Süreç sonrası otelin süit sayısı 52’den 104’e çıkacak. Oda metrekareleri de büyüyecek.

InterContinental İstanbul’un renovasyon sürecini gerçekleştiren mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu, şu bilgileri verdi: “Yüzyıllar boyunca bir mücevher üzere korunan İstanbul Boğazı bu projenin tasarım sürecinin çıkış noktasını belirlemiştir. Bu olgu lobi dizaynından oda dizaynına kadar nazikçe soyut bir formda duvarların dinamizmine yansıtılmıştır. Konukların otele girdikleri birinci andan itibaren bu Boğaz dalgalarının soyut formda yansımalarını deneyimlemeleri sağlanmaya çalışılmıştır.”

Otel tarafından yapılan açıklamada ise Renovasyon sürecindeki dizaynların otelin özgün öyküsünün yanı sıra İstanbul’un varlıklı kültür mirasından ilham alacağı belirtildi.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - Acil elektrikçi - Gebze Avukat - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın!