MASAK’ın e-tebligat göndereceği kuruluşların sayısı arttı

kariyerkeyfi

Yönetmelik, Başkanlık tarafından oluşturulacak e-tebligat altyapısının işleyişine ait metot ve asılları düzenliyor.

Değişiklikle, Hata Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yapılacak e-tebligatın muhatabı olan kuruluşlar ortasına, tasarruf finansman şirketleri, ödeme ve elektronik para kuruluşları dahil edildi.

Söz konusu şirket ve kuruluşlar, e-tebligatın yapılması ve karşılıkların gönderilmesi maksadıyla sistem üzerinde oluşturulan kullanıcı hesabının açılması için 1 Ağustos 2023’e kadar Başkanlığa müracaat yapacak. Bu mühletin uzatılmasında Başkanlık yetkili olacak.

UYUM VAZİFELİSİ YARDIMCILIĞI

Öte yandan, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Ait Yükümlülüklere Ahenk Programı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelik, cürüm gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi gayesiyle yükümlülerin ahenk programı oluşturmaları ve ahenk vazifelisi atamalarına ait metot ve temelleri düzenliyor.

Yönetmelikle, değerli maden aracı kuruluşları, A kümesi yetkili kurumlar, portföy idare şirketleri, finansman, faktoring ve finansal kiralama şirketleri, ödeme kuruluşları ve elektronik para kuruluşlarının belirleyecekleri ahenk vazifelisi yardımcısının gereken kuralları sağlaması için tanınan mühlet 1 yıl ertelendi. Buna nazaran, 1 Haziran 2023’te dolacak mühlet 1 Haziran 2024 olarak belirlendi.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hd film cehennemi - piar ne demek - AiKalem Blog - bir finansçı - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri