Milletvekilinin eşine uyuşturucu rüşvetinden mahpus cezası!

kariyerkeyfi

AK Parti Milletvekili Emine Zeybek’in eşi emekli Savcı Faruk Sarıoğlu hakkında Cumhuriyet tarihinde tek operasyonda ele geçirilen en büyük ölçüdeki eroin evrakından birine bakan meslektaşına rüşvet teklif ettiği argümanıyla dava açılmıştı. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Sarıoğlu’na 2 yıl 6 ay mahpus cezası verdi.

Halk TV’nin haberine nazaran; Erzurum’da 2016 yılında düzenlenen operasyonda 1 ton 535 kilogram eroin ele geçirildi.

Cumhuriyet tarihinde tek operasyonda ele geçirilen en büyük ölçüdeki eroin operasyonuna ait yürütülen soruşturmada ortalarında uyuşturucu unsur ticareti yapan ve örgütün elebaşı olduğu sav edilen Mehmet Zeki Fidan’ın da olduğu 6 kişi tutuklandı.

Söz konusu tutuklamadan bir hafta sonra Mehmet Zeki Fidan’ın avukatı Oktay Bağatır ve Nejdet Altan Erzurum’a gelerek Savcı Faruk Sarıoğlu ile görüştü. Sarıoğlu bu görüşmeden sonra evraka bakan meslektaşını arayarak odasına çay içmeye davet etti. Sarıoğlu, meslektaşının avukatlarla görüşüp görüşemeyeceğini sordu. Soruşturmayı yürüten savcı bu duruma reaksiyon göstererek mevzuyu başsavcıya bildireceğini söyledi. Bunun üzerine Sarıoğlu, “Sen bunu kimseyle paylaşma. Boşuna beni de lekelersin. Ben aslında senin bu teklifi güzel karşılamayacağını onlara söyledim” dedi.

Konu yargıya taşındı

İlerleyen günlerde ise Faruk Saroğlu meslektaşının odasına giderek kelam konusu belge hakkında bilgi almaya çalıştı. Daha sonra soruşturma savcısının şikayetiyle husus yargıya taşındı.

Faruk Sarıoğlu’nun yargılanmasına Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nde başlandı. Savcı Faruk Sarıoğlu’nun, ”Görevinin ifasıyla ilgili bir işi yapması yahut yapmaması için, direkt yahut ortacılar vasıtasıyla, bir kamu görevlisine yahut göstereceği bir öteki şahsa menfaat sağlamaya çalıştığı” belirtilerek 4 yıldan 12 yıla kadar mahpusu istendi.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Sarıoğlu’na evvel 6 yıl mahpus cezası verdi, cezasını rüşvetin teşebbüs kademesinde kalması ve sabıkasız geçmişini göz önünde bulundurarak 2 yıl 6 aya indirdi.

Soruşturması sürerken AK Parti’li vekille evlendi

Faruk Sarıoğlu hakkında yürütülen soruşturma devam ederken AKP’li vekil Emine Zeybek ile evlendi. Hâkim ve savcılığın siyasetten uzak olması gerektiğini düşünenlerden olduğunu aktaran Sarıoğlu emekli olmasının nedeninin yaptığı evlilik olduğunu savunmuştu.

You may also like

Leave a Comment

7dak - instagram takipçi satın al - top havuzu - Hisse Senetleri - Genc.net - Tiny House - sohbet - https://hayatasor.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - steroid satın al - medyum - kadıköy antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya