Rüzgar hesaplanmadı: 1.2 milyarlık havalimanının çatısı uçtu

kariyerkeyfi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün projesiyle yapılan 2 bin 700 metre pist uzunluğuna sahip, terminal alanı ise 16 bin metrekare genişlikte olan Tokat Yeni Havalimanı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir merasimle 25 Mart 2022’de hizmete açıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “muhteşem eser” diye nitelendirdiği havalimanının kamulaştırmalarla birlikte toplam 1 milyar 200 milyon liraya mal olduğunu açıkladı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine nazaran açılışından 7 ay sonra o ‘muhteşem yapıt’ın çatısı sorun çıkardı. Havalimanı üretimi esnasında Tokat Havalimanı terminal çatısı iki defa rüzgardan ötürü uçtu.

GÜNEŞİN TARAFI HESAPLANMADI

Terminal binası yapılırken güneşin istikameti yanlışsız hesaplanamadığı için buzlanma yaşandığı da bildirildi.

Ayrıca ağır yağış olduğu günlerde havaalanı terminalinin su aldığı belirtildi.

Havalimanının çatı ihalesini 25 milyon 943 bin TL’ye bir mühendislik firması kazandı.

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, havalimanındaki tadilat için şunları söyledi:

“Çatıda damlamalar olduğu ve bunun proje kusurundan kaynaklandığı söylendi. İki kere ihale edilmiş bir yer. Artık 3. kere ihale ediliyor.

Milyonlarca fakirin olduğu ülkemizde kamu kaynaklarının bu halde kullanılması içimizi acıtıyor, üzülüyoruz. Cumhurbaşkanının bir kente gidişi planlanıyor, açılış tarihe buna nazaran konuyor. Erdoğan’ın programına yetişecek diye bu türlü fahiş yanılgılar yapılıyor.”

You may also like

Leave a Comment

Maltepe Eşya Depolama - Nevşehir asansörlü evden eve - puan hesaplama - Tiempo Madrid hoy - Maltepe Eşya Depolama - Erkek Takıları - League of Legends RP - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık servisi - hd film cehennemi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al