Sabancı ARF Almost Ready to Fly ikinci periyot müracaatları başladı

kariyerkeyfi

“Enerji ve İklim Teknolojileri”, “İleri Gereç Teknolojileri”, “Dijital Teknolojiler” ve “Sağlık Teknolojileri” olmak üzere 4 ana başlıktaki iş modellerinin kıymetlendirme kapsamına alınacağı müracaat süreci, 16 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek.
Türkiye’nin dört bir yanından girişimcilere ve Sabancı Topluluğu çalışanlarına açık olan programa müracaatlar, Sabancı ARF Almost Ready to Fly’ın internet sitesinde yer alan form üzerinden alınacak.

TÜM GİRİŞİMCİLERE 30 BİN DOLARLIK NAKİT DESTEK

Değerlendirme süreci sonunda programa kabul edilecek teşebbüsçüler, yaklaşık 2 haftalık bir oryantasyon sürecinin akabinde eğitim ve mentorluk programlarına başlayacak. Akabinde, 20 hafta boyunca Sabancı Holding’in İstanbul’daki merkezi Sabancı Center’da kendilerine özel olarak hazırlanan alanda çalışmalarına devam edecekler. Teşebbüslere eser ya da hizmet prototiplerini geliştirmek, birinci müşteri kontaklarını yapmak yahut kestiği fatura sayısını artırmak için 30’ar bin dolarlık nakit dayanak imkânı da sağlanacak.

150 BİN DOLARLIK TOHUM YATIRIMI FIRSATI

Girişimler Aralık 2023’te düzenlenecek final gününde projelerini Yatırım Jürisi’ne sunma bahtı elde edecek. Değerlendirmesi olumlu sonuçlanan teşebbüsçüler, 150 bin dolara kadar Sabancı ARF Almost Ready to Fly tohum yatırımına hak kazanacak. Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Sabancı ARF Almost Ready to Fly, birinci periyot mezunlarını geçtiğimiz ay içinde vermişti. Programa dahil olan 14 teşebbüsün 8’i, tohum yatırımı almaya hak kazanırken, birinci faaliyet devrinde teşebbüslere verilen toplam birebir ve dayanak fiyatı 60 milyon TL’yi bulmuştu.

“5-6 AY EVVEL YALNIZCA FİKİRLERİ VARDI, ARTIK ‘ORTAĞIMIZ’ OLDULAR”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Küme Lideri Gökhan Eyigün, Sabancı ARF Almost Ready to Fly programını, Türk girişimcilik ekosistemi için bir ihtilal olarak gördüklerini söz ederken, “Bugün dünyada ‘fikir’ üzerine kurulmuş olan bir bedel zinciri var. Bu zinciri güçlendirmek, ülkemizde bu fikirlerin yeşerebileceği uygun ortamı sağlamak Sabancı olarak en büyük önceliklerimizden bir tanesi. Sabancı ARF Almost Ready to Fly, yalnızca erken basamak teşebbüslere katkı sunan bir platform değil. Birebir vakitte Türkiye’nin girişimcilik alanında dünyanın sayılı merkezleri ortasına girmesi için iş dünyasında örnek teşkil eden çok kıymetli bir sembol. Bu programımızın birinci devir mezunlarını geçtiğimiz ay içinde verdik. Ve bundan 5-6 ay evvel fikir yahut eser kademesinde olan teşebbüslerin 8 adedini bugün ‘ortağımız’ olarak tanıtıyoruz. Önümüzdeki devirde bu ‘ortaklarımızın’ sayısını daha da artıracağız. Sabancı Center’da gelişecek iş modelleri, Topluluk Vaadimiz’de olduğu üzere sürdürülebilir yaşama hizmet edecek. Orta ve uzun vadede, ülkemizin girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sunarken, global rekabette bizlere teknoloji odaklı çok değerli avantajlar sağlayacak. Bu doğrultuda, belirlediğimiz odak alanlarda fikri yahut eseri olan ve bunları geliştirmek isteyen tüm girişimcilerimizi Sabancı ARF Almost Ready to Fly programımıza davet ediyoruz” sözlerini kullandı.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa bulaşık servisi - hd film cehennemi - piar ne demek - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al