Trump hakkında soyunma odasında tecavüz savı

kariyerkeyfi

Amerikalı müellif E. Jean Carroll, tecavüzle suçladığı eski ABD Lideri Donald Trump hakkında New York’ta dava açtı.

E. Jean Carroll, 1995’te New York’ta lüks bir mağazanın soyunma odasında Trump’ın cinsel saldırısına maruz kaldığını argüman ediyor.

Elle mecmuasının eski köşe muharrirlerinden Carroll, tecavüz davasını, New York eyaletinde dün yürürlüğe giren yeni bir yasa kapsamında açtı.

Yeni yasa eyalette tecavüze uğrayanlara, olayın üzerinden ne kadar mühlet geçerse geçsin dava açma imkanı veriyor.

Carroll’ın avukatı Roberta Kaplan, Trump’ı davranışlarından sorumlu tutmak istediklerini söyledi.

Trump’ın avukatı Alina Habba ise “Bu dava maalesef yeni yasanın istismarına bir örnek ve gerçek tecavüz kurbanlarına zarer verme riski taşıyor” dedi.

Carroll, Trump’a mağazada armağan seçiminde yardımcı olduğunu, bir orta soyunma odasına girdiklerini söylemiş ve Trump’ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürmüştü.

Amerikalı muharrir başına gelenleri iki arkadaşına anlattığını açıklamış, “Biri bana polise gitmemi tavsiye etti. Başkası ise susmamı öğütledi, ‘Unut bunu! 200 avukatı var. Seni gömer’ dedi” tabirlerini kullanmıştı.

Trump ne diyor?

Donald Trump ise Carroll’ın kendisine yönelik olarak birinci defa 2019’da lisana getirdiği tecavüz suçlamasını reddediyor.

O devir ABD Lideri olan Trump, Carroll’ı tanımadığını söyleyerek, “İddiaları hayal eseri. Aslında tipim de değil” demişti.

Carroll bunun üzerine hakaret ve karalama davası açarak Trump’tan kelamlarını geri almasını istemişti.

Trump bunun üzerine yeminli tabir vermişti.

Bu davanın birinci duruşması 6 Şubat’ta yapılacak.

Eski ABD Lideri Trump hakkında, hesaplarda sahtecilik yaptığı ve birtakım saklı resmi dokümanları Beyaz Saray’dan ayrılırken yanına alarak Florida’daki meskenine götürdüğü argümanlarıyla ilgili soruşturmalar da sürüyor.

Trump’ın 6 Ocak 2021’de ABD Kongresi’ne düzenlenen atakla teması olup olmadığı da soruşturuluyor.

You may also like

Leave a Comment

7dak - instagram takipçi satın al - top havuzu - Hisse Senetleri - Genc.net - Tiny House - sohbet - https://hayatasor.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - steroid satın al - medyum - kadıköy antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya