VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

kariyerkeyfi

Haziran vadeli endeks kontratı, açılış seansında evvelki olağan seans kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 5.810,00 düzeyinden süreç gördü.

Dün satıcılı bir seyir izleyen endeks kontratı, olağan seansı evvelki kapanışının yüzde 0,8 altında 5.796,25 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam seansında ise 5.800,00 puana çıktı.

Analistler, global hisse piyasalarında, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para siyasetine ait belirsizliklerin fiyatlamaları zorlaştırdığını belirterek, bugün ağır makroekonomik data takviminin yatırımcıların odağında olduğunu söyledi.

Borç limitinin 2025’e kadar askıya alınmasını ve federal harcamaların 2 yıl boyunca sınırlanmasını öngören tasarı dün ABD Temsilciler Meclisi’nde onaylanırken, tasarının pazartesiye kadar Senato’dan geçmesi gerekiyor. Tasarının bugün Demokratların denetimindeki Senatodan geçebileceği belirtiliyor.

Analistler, bugün dünya genelinde imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ve ABD’de ADP özel dal istihdam dataları başta olmak üzere ağır data gündeminin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan endeks kontratında 5.900 ve 6.000 düzeylerinin direnç, 5.750 ve 5.650 puanın takviye pozisyonunda olduğunu kaydetti.

patrnlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking