ABD’de büyük kriz… Hazinede nakit düzeyi 6 yılın en düşük düzeyinde

kariyerkeyfi

ABD Hazine Bakanlığı, hazinenin nakit istikrarına ait bilgileri açıkladı.

Buna nazaran, ABD Hazinesi’nin nakit düzeyi, perşembe günü prestijiyle 38,8 milyar dolara geriledi. Bu oran, bir evvelki gün 49,5 milyar dolar düzeyindeydi.

Goldman Sachs da 19 Mayıs’ta ABD Hazine Bakanlığının nakit düzeyinin 8-9 Haziran’da 30 milyar doların altına düşeceği iddiasında bulunmuştu. Bu durumun federal hükümetin yükümlülükleri yerine getirme kapasitesini olumsuz etkileyebileceği belirtilmişti.

5 HAZİRANA KADAR ÖDENMEZSE KAYNAKLAR YETERSİZ KALABİLİR

ABD, 19 Ocak’ta 31,4 trilyon dolarlık borç limitine ulaşmış ve ABD Hazinesi limiti aşmamak için harikulâde tedbirler almaya başlamıştı.

Hazine Bakanlığı, kelam konusu fevkalâde tedbirlerin haziran başında tükenebileceği ihtarında bulunmuştu.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, borç limitine ait ABD Temsilciler Meclisi Lideri Kevin McCarthy’ye bugün gönderdiği mektupta, mevcut bilgilere dayanarak Kongrenin borç limitini, 5 Haziran’a kadar yükseltmemesi yahut askıya almaması durumunda Hazine’nin yükümlülüklerini yerine getirmek için kaynaklarının yetersiz kalacağının kestirim edildiğini bildirdi.

Söz konusu tarihin yaklaşmasına karşın Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler ortasında bütçe limitinin artırılmasına yönelik müzakerelerde ilerleme kaydedilse de şimdi bir muahedeye varılamadı.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - Acil elektrikçi - Gebze Avukat - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın!