Bill Gates neden tarım toprağı topladığını açıkladı

kariyerkeyfi

Bu durum Gates’i komplo teorilerinin de merkezine oturtuyor. Fakat Gates’e nazaran bu durum yalnızca bir yatırım siyaseti.

Sosyal medya platformu Reddit’te ‘Sor Bana’ (Ask Me Anything- AMA) aktifliğine katılan Gates, bir kullanıcının “Neden bu kadar tarım yeri satın alıyorsun” sorusuna şu karşılığı verdi:

”ABD’deki tarım topraklarının dört binde birinden daha azına sahibim. Onları daha verimli hale getirmek ve daha fazla iş yaratmak için bu çiftliklere yatırım yaptım. İşin içinde büyük bir plan yok. Aslında tüm bu kararlar profesyonel bir yatırım takımı tarafından verildi.”

Gates “Tarım bölümü kıymetli. Üretken tohumlar sayesinde ormanların yok edilmesinin önüne geçebilir ve halihazırda karşı karşıya oldukları iklim ıstırabı konusunda Afrika’ya yardım edebiliriz” dedi.

You may also like

Leave a Comment

İstanbul Kiralık Depo - Miras Avukatı - message near me - massage service antalya - 2 el eşya alanlar - El dokuma halı alanlar - Doğum günü organizasyonu - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/