Cumhurbaşkanı Erdoğan, Evyap’ın cenaze merasimine neden katılmadı?

kariyerkeyfi

İş insanı Ahmet Fikret Evyap, dün sabah konutunda hayatını kaybetti. 90 yaşındaki Evyap için bugün öğlen vakti Eyüpsultan Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi.

Törende Evyap’ın eşi Fatma Semra Evyap, çocukları Mehmet Evyap, Ayşe Evyap Kadakal, Zeynep Evyap ve yakın akrabaları taziyeleri kabul etti.

Ahmet Fikret Evyap için cenaze namazı kılındı, helallik alındı, cenaze namazının akabinde Eyüpsultan Mezarlığı’nda defnedildi. Merasimde gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı.

Erzurum doğumlu Ahmet Fikret Evyap, 1932 yılında dünyaya geldi. 1950 yılından itibaren şahsî bakım eserleri imalat eden aile şirketinde misyonlar üstlenen Ahmet Fikret Evyap, milletlerarası markaların kurucusuydu. Evyap, Türkiye’de bulunan şirket ve üretim tesisleri ile üç binden fazla beşere istihdam sağladı.

ERDOĞAN’IN ANNESİ İSMİNE OKUL YAPTIRMIŞTI

2012 yılında periyodun başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan, Van’ın Erciş İlçesi’nde Evyap tarafından annesi ismine yaptırılan ilköğretim okulunun açılışını yapmıştı.

Erdoğan, merasimde okulu yaptıran EVYAP firmasının sahibine ”Fikret Evyap ağabeyimize çok teşekkür ederim” diyerek seslenmişti.

BAŞBAKAN’IN ANNESİNİN İSMİ VERİLDİ

Erciş İlçesi’nde yıkılan Atatürk İlköğretim Okulu’nun yerine EVYAP Firması tarafından yaptırılan okula, Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi ismine ‘Tenzile Ana İlkokulu ve Tenzile Ana Ortaokulu’ ismi verilmişti.

“KİM BU TENZİLE ANA?” DİYECEKLER

Erdoğan, annesi ismine yaptırılan ilköğretim okulunun açılışında şunları söylemişti:

“Ben farklı bir his içindeyim. Özellikle Evyap ailesine, Fikret Evyap ağabeyimize çok teşekkür ediyorum. Bana çok önemli bir sürpriz yaptı. Yıkılan okulun yerine inşa ettiği okula annemin ismini verdi. Merhum annemin ismi Erciş’te de anılacak Yıllar sonra ‘’Kimdir bu Tenzile Ana?’’ dediklerinde bir vakitler ‘’Bu ülkede başbakanlık yapmış Tayyip Erdoğan’ın annesiydi’’ diyecekler. Ruhuna bir Fatiha okunursa bu da bizim mutluluğumuz olur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fikret Evyap’ın cenaze merasimine katılmaması dikkat çekti.

EVYAP Firması tarafından yaptırılan okula, Cumhurbaaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi ismine ‘Tenzile Ana İlkokulu ve Tenzile Ana Ortaokulu’ ismi verilmişti.

You may also like

Leave a Comment

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa bulaşık servisi - hd film cehennemi - piar ne demek - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al