Ünlü yatırımcı Warren Buffet’ten rekor bağış!

kariyerkeyfi

Warren Buffett, merhum eşinin ismini taşıyan bir kurum da dahil olmak üzere hayır kurumlarına 758 milyon dolardan fazla bedele sahip Berkshire Hathaway Inc. payını bağışladı.

Buffett, Çarşamba günü Susan Thompson Buffett Vakfı’na 1,5 milyon B Sınıfı pay ve Sherwood Vakfı, Howard G. Buffett Vakfı ve NoVo Vakfı’na 300 bin pay bağışladı.

Buffett, bağışı 1.600 A Sınıfı hisseyi 2,4 milyon B Sınıfı paya dönüştürdükten sonra yaptı.

92 yaşındaki Buffett, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne nazaran 110,4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en güçlü altıncı şahsı. Sıralamadaki milyarderlerin birçoklarının net serveti piyasadaki karışıklığın ortasında düşerken, Buffett bu yıl 1,5 milyar dolar kazandı.

2010 yılında, Warren Buffet arkadaşları Bill Gates ve Melinda French Gates ile birlikte, ya yaşarken ya da ölürken servetinin yüzde 99’unu bağışlayacağını söyleyerek Bağış Sözü’nü başlattı.

Buffet, Bill & Melinda Gates Vakfı’na şimdiden 32 milyar dolardan fazla Berkshire payı verdi ve aile üyelerinin vakıflarına nizamlı olarak bağışta bulundu.

You may also like

Leave a Comment

7dak - instagram takipçi satın al - top havuzu - Hisse Senetleri - Genc.net - Tiny House - sohbet - https://hayatasor.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - steroid satın al - medyum - kadıköy antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya