Gazeteci Engin Ardıç hayatını kaybetti

kariyerkeyfi

Sabah Gazetesi muharriri Engin Ardıç tedavi gördüğü Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

ENGİN ARDIÇ KİMDİR?

Engin Ardıç, Sarı Basın Kartı sahibi gazeteci, muharrirdir. Annesinin ismi Vesile ve babasının ismi Mustafa Şevki Ardıç’tır. 1970 yılında Galatasaray Lisesi’ni ve 1976 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler Kısmını bitirdi. Mesleğe 1970 yılında, “Tiyatro ’70” mecmuasında başladı.

Reklam müellifliği, BBC Türkçe yayınlar servisi spikerliği, Cumhuriyet ve Siyaset gazetelerinde tiyatro ve edebiyat eleştirmenliği, Nokta Mecmuası’nda yayın danışmanlığı, Dünya, Sabah, Star ve Akşam gazetelerinde köşe müellifliği, Inter Star’da yorumculuk yaptı. Elele, Tempo, Playmen mecmualarında de yazılar yazmıştır.

Engin Ardıç 24 Şubat 2008’den beri salı günleri hariç her gün “Sabah” gazetesinde yazmaktaydı. “Liberal sol” olarak tanımlanabilecek siyasi görüşü ile dikkat çeken Engin Ardıç, köşesinde Atatürk’ün tabulaştırılmaya çalışılmasını sıkça eleştiren yazılar müellif; kimi vakit bu yüzden öbür köşe muharrirleri ile tartışmak durumunda kalmış ve bir Atatürkçü olarak onu epey üzen cevaplar almıştır. Engin Ardıç dokuz adet kitaba sahiptir.

Kitapları :

Doğru Söyleyeni Dokuz Köyden… (1988)
Bayan Suretleri (1989)
İslâm Teksas’ta (1989)
Şengül Hamamı (1989)
Mustafa Kemal Sizin Üzere Kıro Değildi! (1990)
Daktilo Konçertoları (1990)
Turkobarok (1991)
Teğel Teğel Hüzün (1991)
Burjuvazi Şeyediyor Haa… (1999)

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa bulaşık servisi - hd film cehennemi - piar ne demek - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al