Emeklilere müjde… Maaşlara artırım geliyor… Emekli maaşı ve minimum fiyat ne kadar olacak

kariyerkeyfi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlere kısa bir müddet kala ortak canlı yayında gündeme ait açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında minimum fiyat ve emekli maaşına yönelik muştuları de sıraladı.

Temmuz ayında yapılması planlanan maaş düzenlemelerinin hatırlatılması ve “Vatandaşlara nasıl bir ileti verirsiniz?” sorusu üzerine Erdoğan, en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya çıkarttıklarını, bu sayısı daha da arttırmanın çalışmalarını da yaptıklarını söyledi.

Memurların en düşük maaşını da temmuzda 22 bin lira düzeyine yükseltme kelamını verdiklerini, bunu da gerçekleştireceklerini, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’in bunun açıklamasını yaptığını anımsatan Erdoğan, EYT’lilerin de tüm haklarını verdiklerini, vermeye devam ettiklerini ve onların birinci maaşlarını aldıklarını belirterek, “Güle güle harcasınlar.” dedi.

“HESAPLAMALAR SÜRÜYOR”

Asgari fiyata ait konuşan Erdoğan, “Şimdi temmuz ayında minimum fiyata ait hesaplamalar sürüyor. Biliyorsunuz bu Taban Fiyat Kurulunun toplanıp çalışmasıyla belirleniyor. Bugüne kadar olduğu üzere tekrar bütün işçilerimizi enflasyona karşı koruyacak önlemleri alacağız ve bu tarafta bütün gerekli adımları da atacağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından öne çıkan başlıklar şu formda:

“Enflasyon da şu an düşüş eğilimine girdi ve enflasyonu tek haneli sayılara inşallah tekrar biz indireceğiz. Ekonomik programımız planlı biçimde işliyor. Burada natürel bir gerçeği söz etmem lazım. Başbakanlığım devrinde biz faizi 4,6’ya, enflasyonu da 6,2’ye indirmiş bir hükümettik. Biz bunu yaptık. Bizim tecrübemiz, deneyimimiz buna kâfi.

“NE TECRÜBEN VAR NE UYGULAMAN VAR”

Seçimin akabinde da inşallah piyasalarda rahatlamayı, iktisatta büyümeyi, yatırımlarda artışı daima birlikte göreceğiz. Bundan kimsenin telaşı olmasın. Zira biz bunu yaşadık, biz bunu yaptık lakin bunlar rastgele bir şey yapmadılar. Artık bay bay Kemal, bilboardlara koymuş ‘Enflasyonu in-di-re-ce-ğiz.’ Ya bugüne kadar senin bu türlü bir ne tecrüben var, ne uygulaman var, hiçbir şeyin yok.”

Bilbordlarda “Terör bi-te-cek.” sözünün de yer aldığının hatırlatılması üzerine Erdoğan, “Nasıl bitecek? Yanındaki teröristlerle bir arada mi bitirecek? Artık HDP dediğin aslında bu işin bunlar kompetanı ve orada esasen terörle yatıp terörle kalkanlar var ve bunlar bütün hepsi belgesellere varıncaya kadar şu anda ortada. Kandil, oradan durmadan aslında sinyali veriyor. Bunlarla bir arada mi sen bunu bitireceksin yahut terör noktasında bu işi ortadan kaldıracaksın? Terörü biz Cudi’de bitirdik, Gabar’da bitirdik, Tendürek’te bitirdik, Bestler Deresi’nde bitirdik ve adeta şu anda sıfırlama noktasına geldik. Bunları bir taraftan da doğal hudut ötesi noktada o koalisyon güçleriyle bile gerektiğinde gereken dersi onlara veriyoruz, vereceğiz.” tabirlerini kullandı.

Erdoğan, “Bir HDP milletvekili adayı ‘Afrin’i geri alacağız.’ demişti.” hatırlatması üzerine, “Hayır, şahsen Pervin’in kendisi söyledi. ‘Afrin’i geri alacağız.’ diye onun açıklaması var. Bizim olduğumuz bir Türkiye’de, bizim bu işin başında olduğumuz bir Türkiye’de bunlar bu cins adımları atamaz, bunlar avucunu yalar.” dedi.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - Acil elektrikçi - Gebze Avukat - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın!