Gaziantepli tekstilciyi 1 milyon 300 bin dolar kim dolandırdı?

kariyerkeyfi

1 milyon 300 bin dolarlık ‘dolandırıcılık’ suçlaması

Demokrat Parti İstanbul Vilayet Lideri Ekrem Eray Arda ve partiden belediye lider adayı olan Hüseyin Avni Sipahi hakkında 1 milyon 300 bin dolar rüşvet aldığı argümanıyla kabahat duyurusunda bulunuldu.

Fevzi Öztürkmen, 14 Kasım 2022’de polis karakoluna giderek, Demokrat Parti İstanbul Vilayet Lideri Ekrem Eray Arda ve Demokrat Parti’den belediye lider adayı olan Hüseyin Avni Sipahi hakkında şikâyette bulundu.

Gaziantep’te fabrikası bulunan tekstilci Fevzi Öztürkmen, İstanbul’da da emlak işleriyle uğraştığını belirtti.

Odatv’nin haberine göre 2015 yılında İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde üç bin yüz metrekarelik iki blok bina satın aldığını belirten iş insanı Fevzi Öztürkmen, polis sözünde “Kentsel dönüşüm projesi yapmak için müsaade aldım daha sonra işadamı olarak yatırım yapacağım ilçe belediyesine 2015 yılı kasım yahut aralık ayında ziyaret gittim” dedi.

‘1 milyon 300 bin dolar istedi’

Dönemin Beşiktaş Belediye Lider Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi ile makamında görüştüğünü tabir eden Fevzi Öztürkmen, şunları anlattı:

“Hüseyin Avni Sipahi beni tebrik ederek ilçe belediyesinin imkanlarının çok kısıtlı olduğunu söyleyerek Doğu vilayetlerimizde Beşiktaş Belediyesi olarak asfalt yatırımı yapacaklarını, bu hususta kendilerine yardımcı olup olmayacağını sordu. Hassas bir işadamı olarak Doğu’ya yardım yapılacak ise ‘memnuniyetle’ diyerek tamam dedim. Hüseyin Avni Sipahi bana bu yardım için 1 milyon 300 bin Amerikan doları yardım yapmamı istedi ve bu yardım parasını verdiğimde bana dekont vereceğini söyledi. Ben parayı ne formda vereceğimi sorduğumda, Hüseyin Avni Sipahi, Ekrem Eray Arda isimli bir yeğeni olduğunu ve ona vermem gerektiğini söyledi.”

Fevzi Öztürkmen, bir milyon doları bankadan çektiğini ve elinde parayı çektiğine dair dekontu bulunduğunu belirtti. Öztürkmen, parayı Hüseyin Avni Sipahi’nin yeğeni olarak tanıdığı Demokrat Parti İstanbul Vilayet Lideri Ekrem Eray Arda’ya Ak Merkez’deki ofisinde elden teslim ettiğini öne sürdü.

Fevzi Öztürkmen sonrasında Ekrem Eray Arda’nın kendisinden geri kalan 300 bin doları ısrarlı istediğini söz ederek 27 Temmuz 2017’de de 300 bin doları verdiğini belirtti.

‘Dekontumu istiyorum’

Fevzi Öztürkmen sözüne şöyle devam etti:

“Ben Beşiktaş ilçesinde üstte anlattığım taşınmazları aldıktan sonra rastgele bir yatırım yapmadım. Beşiktaş Belediyesi’nden rastgele bir müsaade talebimde olmadı. Gayrimenkullerimde olduğu üzere durmaktadır. Hüseyin Avni Sipahi’den benden makbuz karşılığı bağış yapmamı isteyerek 1 milyon 300 bin Amerikan doları bağış yapmamı istedi. Ben de bu parayı Hüseyin Avni’nin yönlendirdiği benim daha evvel tanımadığım ve Hüseyin Avni Sipahi’nin söylemi ile yeğeni olarak tanıdığım Ekrem Eray Arda’ya ofisinde elden teslim ettim.

Ancak ne Ekrem Erey Arda ne de Hüseyin Avni Sipahi bana bu vermiş olduğum paranın dekontunu vermediler. Beni kandırarak benden bu parayı aldılar ben para verdiğim tarihten bu vakte kadar olan süreçte kendilerine şahsım ve dostlarım aracılığıyla haber göndererek bu dekontu istememe karşın bana hala rastgele bir dönüş yapılmadığı üzere dekontta verilmedi.

Benim bu dekontu istememin sebebi iş adamı olmam sebebiyle resmi olarak şirketimden çıkış yaptığım paranın devlet nezdinde kaydını tutmak hedefiyle dekontumu şirket muhasebesine sunmam gerekmektedir. Bu sebeple dekontun tarafıma verilmesi benden alınan paranın söylenilen asfalt işinde kullanılmaması durumunda bu paranın tarafıma verilmesini istiyorum.”

You may also like

Leave a Comment

Maltepe Eşya Depolama - Nevşehir asansörlü evden eve - puan hesaplama - Tiempo Madrid hoy - Maltepe Eşya Depolama - Erkek Takıları - League of Legends RP - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık servisi - hd film cehennemi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al