Milyarderlerin evlilikleri üzere boşanmaları da milyar dolarlar tutuyor…

kariyerkeyfi

Nil Göksu Urgancıoğlu derledi

Bill- Melinda Gates

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in 2021’de Melinda Gates’ten boşanması, Melinda’nın 76 milyar dolar almasıyla en kıymetli boşanma oldu. Melinda French Gates, Bill Gates’ten boşanmasını “inanılmaz derecede acı verici” kelamlarıyla anlatmıştı. French Gates, dünyanın en zenginleri listesinden hiç inmeyen Bill Gates ile 27 yıldır evliydi. Bill Gates, evlilikleri sırasında bir Microsoft çalışanıyla ilgi yaşadığını da kabul etmişti. Çift, Seattle’daki hayırsever Bill & Melinda Gates Vakfı’nı yönetmeye devam ediyor.

BAHREYN’İN ULUSAL GELİRİ KADAR TAZMİNAT ALDI

Jeff- MacKenzie Bezos

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un 2019’da MacKenzie Bezos’tan boşanması, 38 milyar dolarla ikinci en değerli boşanma olarak tarihe geçti. Mackenzie bu bu boşanma tazminatıyla dünyanın en varlıklı üçüncü bayanı oldu. Ayrıyeten Bezos’un 25 yıllık eşine ödediği tazminat ölçüsü, Bahreyn’in ulusal gelirine eşitti. Estonya’dan Kıbrıs’a 80 ülkenin ulusal gelirinden ise fazla olma özelliği taşıyordu.

Alec- Jocelyn Wildenstein

Sanat simsarı Alec Wildenstein’ın 1999’da Jocelyn Wildenstein’dan boşanması; 3,8 milyar dolarla dünyanın en değerli 3. boşanması olarak tarihe geçti. Estetikleriyle hiç gündemden düşmeyen Jocelyn ve eşinin boşanma davası tam iki yıl sürdü. Adliye koridorlarında geçen iki yılın akabinde Jocelyn eşinden çok yüklü bir tazminat kazandı. Lakin hakim verdiği kararda bu paranın estetik ameliyatlarda kullanılamayacağına hükmetti. Bu da yargı tarihinde bir birinciydi.

AYLIK 200 BİN DOLARLIK NAFAKA

Kim Kardashian- Kanye West

Sosyete dünyasının ünlü ismi Kim Kardashian ve müzikçi Kanye West’in 2,7 milyar dolarlık boşanması haftalarca magazin gündemini işgal etti. Geçen yıl Kardashian’dan boşanan West ayrıyeten aylık 200.000 dolarlık çocuk nafakası da ödüyor. 4 çocuğu olan çift 8 yıldır evliydi.

Kim Kardashian evvelki yıl nisan ayında mahkemeye müracaat yapmıştı ve dört çocuklarının ortak velayetini talep etmişti. Kardashian, ünlü müzikçiden boşanmasının nedeninin kendi memnunluğunu ön plana koyması olduğunu söylemişti: “Sizi sahiden neyin memnun ettiği konusunda kendinize karşı dürüst olmanızın değerli olduğunu düşünüyorum. Ben kendimi seçtim,” tabirlerini kullanmıştı.

Rupert- Anna Murdoch

Medya imparatoru Rupert Murdoch’un 1999’da eşi Anna’dan boşanması, ünlü iş insanına tam 1,7 milyar dolara mal oldu. Forbes Mecmuasına nazaran şahsî serveti en az 5.6 milyar dolar olan Murdoch, 1967-1999 yılları ortasında evli kaldığı Anna Murdoch’dan boşanabilmek için servetinin neredeyse çeyreğini ödemişti. Bu boşanma davası o devir tarihin en kıymetli tazminatı olarak tarihe geçmişti. Murdoch boşanmadan iki hafta sonra sevgilisi Wendi Deng ile süper bir düğünle dünya meskenine girmişti. O tarihte Deng ile Murdoch’ın evlilik kontratı yapmıştı. Buna nazaran muhtemel boşanma durumunda Murdoch, Deng’e o tarihte 13 milyar doları bulan servetinin yarısı olan 6.5 milyar dolar tazminat ödemeyi kabul etmişti. İkili daha sonra boşandı ve Deng o tazminatı aldı.

PİCASSO TABLOSU VERDİ, KEDİLERİ İSTEDİ

Bill- Sue Gross

Pimco kurucusu Bill Gross’un 2017’de Sue’dan boşanması; 1,3 milyar dolar olarak varsayım ediliyor. Gross çifti 2016’da boşandıktan sonra Sue Gross, tazminata ek olarak 36 milyon dolar pahasında Laguna Beach’te bulunan bir konut, daha sonra da 35 milyon dolara satılan bir Picasso yapıtı de aldı. Bill Gross boşanma etabında iken çiftin üç kedisinin, boşandıktan sonra kendine bırakılmasını istiyordu lakin kedileri de Sue Gross’a verildi.

Bernie-Slavica Ecclestone

Bernie Ecclestone’un 2009’da eşi Slavica’dan boşanması, Formula 1’in işverenine tam 1,2 milyar dolara mal olmuştu. 50 yaşındaki Slavice Ecclestone, mahkemeye sunduğu dilekçede, 78 yaşındaki kocasının “mantıksız davranışları”ndan bıktığını belirtmişti. Mahkeme, Ecclestone’un davranışlarının, eşini olumsuz etkileyeceğine kanaat getirirken, kararda, “evlilik kurumu, telafi edilemeyecek formda çökmüştür” sözlerini kullanmıştı. İki kızları olan çift 1985 yılında evlenmişti.

Steve- Elaine Wynn

Steve Wynn’in 2010’da eşi Elaine’den boşanması tam bir milyar dolara mal oldu. Wynn Resorts kumarhanelerinin kurucusu, eşi Elaine’i 2002’de şirketin idare heyeti üyesi yapmıştı. Bu çok değerliye mal oldu. Elaine Wynn, boşandıktan sonra nafaka olarak 795 milyon dolar kıymetinde tam 11 milyon pay senedi almıştır.

Harold Hamm- Sue Ann Arnall

Patrol hükümdarı Harold Hamm’ın 2012’de eşi Sue Ann Arnall’dan boşanması; 974,8 milyon dolarlık bir nafakayla sonuçlandı ve tarihe geçti. 26 yıllık evlilik ve üç yıl devam eden boşanma sürecinden sonra, petrol hükümdarı eski eşine tam 974.790.317 dolarlık bir çek yazdı.

Adnan-Süreyya Kaşıkçı

Suudi silah tüccarı Adnan Kaşıkçı’nın eşi Süreyya Kaşıkçı’dan 20 yıllık evliliğin akabinde 1980’de boşanması o devir büyük sansasyon yaratmıştı. Süreyya Kaşıkçı eşinden tam 874 milyon dolar tazminat almıştı. Süreyya Kaşıkçı, Sandra Daly ismiyle İngiltere Leicester’da doğdu. Lakin 1961 yılında Adnan Kaşıkçı ile evlenirken ismini değiştirmiş ve İslam dinine geçmişti. Şu sıralarda 70’li yaşlarda olduğu düşünülen Süreyya Kaşıkçı’nın Adnan Kaşıkçı’dan 5 çocuğu var. Daha sonra iki sefer daha evlenen bir vakitlerin ünlü ismi bu evliliklerinden de dört çocuk sahibi oldu. Hayli mütevazi bir hayatı olan Süreyya Kaşıkçı’nın oğullarından biriyle çiçekçilik işinde olduğu biliniyor.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - Acil elektrikçi - Gebze Avukat - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın!