Musk’ın beyin çipi projesi insan deneyleri için onay aldı

kariyerkeyfi

BBC’nin haberine nazaran, Neuralink toplumsal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, beyin çipi projesinin FDA tarafından onayının “birgün birçok beşere yardım etmesini sağlayacak kıymetli bir adım” olarak nitelendirildi.

Açıklamada, Neuralink grubunun FDA ile yakın iş birliği sayesinde onay alındığı, deney kademesi müracaatları için gerekli bilgilendirmelerin yapılacağı belirtildi.

Neuralink firması, kelam konusu projeyle, beyne yerleştirilecek mikroçipler sayesinde felç ve körlük üzere nörolojik rahatsızlıkları tedavi etmeyi ve engelli şahısların hayat kalitesini artırmayı hedefliyor.

Daha evvel maymunlar üzerinde test edilen çiplerin, beyindeki sinyalleri muvaffakiyetle yorumlayarak aygıtlara aktardığı kaydedildi.

Öte yandan uzmanlar, Neuralink’in beyin implantlarının, yaşanabilecek mümkün teknik ve güvenlik kaygıları dikkate alınarak yapılacak ön çalışmaların daha dikkatli ve geniş kapsamlı yapılması konusunda ikazda bulunuyor.

Patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

İstanbul Kiralık Depo - Miras Avukatı - message near me - massage service antalya - 2 el eşya alanlar - El dokuma halı alanlar - Doğum günü organizasyonu - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/