Plajlara yaz tarifesi

kariyerkeyfi

Kilyos ve Şile’de ise fiyat 250-350 lira. Vatandaşlar Şile, Maşukiye, Sapanca, Güzeldere, Topuk Yaylası, Cumalıkızık ve Gölyazı cinsleri için ise kişi başı ortalama 350-400 liralık bir bütçe ayırmak zorunda.
Haziran ayının gelmesiyle birlikte herkes bütçesine nazaran tatil yapmak için bir arayışa girdi. Akdeniz ve Ege’de bu yıl 4-5 yıldızlı otellerde üç-dört günlük bir tatil yapmanın maliyeti hayli kabarık. Uçak ve otobüs biletini eklediğinizde ya da yakıt masrafını düşündüğünüzde günübirlik aktiviteler daha cazip bir hal alıyor. Havalar şimdi tatilciler için istenilen sıcaklıklara ulaşamasa da İstanbul ve etrafındaki plajlar bu hafta sonundan itibaren açılmaya başlıyor.

650 LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

Hürriyet’in haberine nazaran, bilhassa İstanbul’da toplu taşıma ile gidilebilen Adalar, Kilyos ve Şile’deki plajlar müşterileri için son hazırlıklarını yapıyor. Plajların giriş fiyatları kişi başı 100 liradan başlıyor 650 liraya kadar çıkıyor. Yeni dönem tarifelerini belirleyenler ortasında Büyükada’da bulunan Eskibağ Plajı (Halik Koyu) hafta içi de hafta sonu da gelen konuklardan kişi başı 100 lira talep ediyor. Yeniden Büyükada’da yıllardır hizmet veren Yörükalı Plajı’nda ise kişi başı giriş fiyatı hafta içi 250, hafta sonu 300 lira. Şile’deki Maya Beach hafta içi kumsal girişi için 300 lira, hafta sonu kumsal girişi için ise 450 lira talep ediyor. Tıpkı işletme VIP kısmı için ise hafta içi 450 liralık hafta sonu için ise 650 liralık bir tarife belirlemiş. Birçok Plaj okulların kapanmasıyla birlikte açılacak. Ayrıyeten isterseniz Heybeliada’daki Alman Koyu üzere fiyatsız alanları da tercih edebilirsiniz.

SAPANCA 400 LİRA

İçinde deniz ve güneş olan aktivitelerden pek hoşlanmıyor onun yerine sokaklarda ya da mesire alanlarında dolaşmayı ve tahminen de fotoğraf çekmeyi seviyorsunuz. Bunun için de en uygun seçenekler ise günübirlik çeşitler. Şile, Ağva ve Polonezköy tipleri kişi başı 350 lira, Maşukiye ve Sapanca tipleri kişi başı 400 lira, Güzeldere Şelalesi ve Topuk Yaylası tipi 400, Cumalıkızık, Gölyazı ve Trilye kişi başı 475 lira, Edirne tipi kişi başı 500 lira, Çanakkale ve Gelibolu cinsleri ise kişi başı 530 liradan satılıyor. Ayrıyeten İzmir çıkışlı Avyalık Cunda Adası tipleri da kişi başı 460 lira.

ARAÇ KİRALAMA BİN LİRAYI BULUYOR

Aile olarak ya da arkadaşlarınızla birlikte bir günlük plan yapmak istediniz. Lakin bu planınız için kesinlikle bir araba gerekiyor ve siz de araç kiralamayı düşünüyorsunuz. Bu noktada geçtiğimiz yıla kıyasla fiyatların bir epey yüksek olduğunu görebilirsiniz. Cumartesi sabah saat 08:00’de alıp birebir akşam saat 20:00’de bırakacağınız düşük paketteki bir araç için ortalama fiyatlar günlük sigorta ile birlikte 900 lira ila 1000 lira ortasında. Seçtiğiniz aracın sınıfı ve konforu arttıkça fiyat 2 bin lirayı da aşabiliyor.

BAYRAMDA FİYAT ARTIŞI

TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan nisan ayı datalarına nazaran son bir yılda ulaştırma alanında gerçekleşen fiyat artışı yüzde 25.56, cümbüş ve kültürde yüzde 46.38, lokanta ve otellerde ise yüzde 66.41 oldu. Turizm işletmecileri bilhassa temmuz ayında fiyatlarda yapılması beklenen yüksek artışlarla bir arada turizm alanındaki mal ve hizmetlerde yeni artırımların fiyatlara yansıyacağını belirtiyor. Birtakım işletmeciler ise Kurban Bayramı tatili ile birlikte fiyatların yüzde 20 ila 30 ortasında yükseleceğini söylüyor.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - Acil elektrikçi - Gebze Avukat - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın!