Cumhurbaşkanına armağan edilen aslanların dört yavrusu tanıtıldı

kariyerkeyfi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne getirilen ve isimlerini da Erdoğan’ın verdiği “Sudan” ve “Sultan” isimli aslanların yavruları, düzenlenen programla basın mensupları ve ziyaretçilere tanıtıldı.

Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, programda, Hayvanat Bahçesi’nde aslanlara merkezde ehemmiyetle bakıldığını aktararak, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Sudan’ı ziyaret ettikten sonra beni aradı ve ‘araştırdık, bunlara lakin Gaziantep âlâ bakabilir.’ dedi. Bunlar büyük emanet. Ben de ‘burada kaplanlar ve aslanlar var. Siz hiç merak etmeyin, size edilen armağan bize emanettir, gerekeni yapacağız’ dedim. Buradan arkadaşlarımız Sudan’a gitti ve getirdiler. İsimlerini Cumhurbaşkanımız verdi. 2 dişi 2 erkek aslan 4 yıl evvel geldi. Artık artık daha hoşunu yaşıyoruz. Anne Sultan baba Sudan’dan dört yavru oldu. Bu bebekler 1,5 aylık. Bu hayvanlara çok hoş bakılıyor.”

“EN ÇOK HANGİ İSİM İSTENİYORSA ONLARI KOYACAĞIZ”

Şahin, yavruların isimlerinin toplumsal medya üzerinden yapılacak anket sonucu aşikâr olacağını belirtti.

Vatandaşların ağır iştirakini beklediklerini anlatan Şahin, “Sosyal medyadan vatandaşlarımız katılsın. 2 dişi 2 erkek yavru var. En çok hangi isim isteniyorsa onları koyacağız.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Muhafaza Daire Lideri Celal Özsöyler de merkezdeki hayvanlara ihtimamla baktıklarını tabir etti.

Merkeze ziyaretçilerin ağır ilgisinin olduğunu lisana getiren Özsöyler, “Normal olarak aslanlar 1 yahut 2 yavru doğuruyorlar. Fakat tüm hayvanlara baktığımız üzere el bebek gül bebek bu hayvanlara bakıyoruz. Birinci kere dört yavru doğurdular bizi çok keyifli ettiler. İnşallah ileride başka 2 aslandan da yavru alırız.” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hidrolik kriko - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - League of Legends RP - Bursa bulaşık servisi - top havuzu - https://hayatasor.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking