Mahkeme’den müzikçi Eva Benir’e makûs haber “Sığır” sözü hakaret sayılmadı

kariyerkeyfi

Şarkıcı ve toplumsal medya fenomeni Eva Benir on binlerce takipçisi bulunan toplumsal medya hesabında yayınladığı bir görüntüsünün altına yapılan yorumla soluğu savcılıkta aldı. Eva Benir avukatı aracılığı ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu.

Sabah gazetesinden İstek Kaya’nın haberine nazaran ünlü müzikçi, Facebook üzerinden Mesut A. isimli takipçisinin görüntüsüne yaptığı yorumda “Az kaldı, az kaldı takipten çıkacağım. Tüm rap sayfalarının hepsine reklam vermiş sığır ya. Parası da bitmiyor, kulağım … ya” diyerek hakaret ettiğini belirtti.

Savcılık hakaret cürmünün oluşabilmesi için davranışın kişiyi küçük düşürmeye yönelik gerçekleşmesi gerektiğini ve mağdurun isminin açıkça belirtilmemiş olsa bile şahsına yönelik yapıldığında hakaret sayılabileceğini kaydetti.

Ancak isim zikretmeden söylenen kelamların mağdurun şahsına yönelik olduğunun anlaşılmaması karşısında hakaret hatasının ögelerinin oluşamayacağını belirtti.

Eva Benir’in şikayetçi olduğu takipçisinin yaptığı yorumda isim zikretmediğinin altını çizen savcılık, Benir’in şahsına yönelik olduğunun da anlaşılmadığını kaydederek hata ögesinin oluşmadığını söz etti.

Şarkıcıya yönelik “hakaret” soruşturmasında takipsizlik kararı verdi.

patronlardunyasi.com

You may also like

Leave a Comment

hd film cehennemi - piar ne demek - AiKalem Blog - bir finansçı - top havuzu - https://hayatasor.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri